تسهیلات فراگیر دولت در بخش اشتغال شهری، شهرضا ظرفیت بومگردی دارد

به گزارش خبرنگاران، مصطفی اباذری ظهر سه شنبه در جمع تعاونی های شهرضا گفت: سرانه ایجاد اشتغال در بخش تعاون 10 میلیون و 500 هزار تومان است.

تسهیلات فراگیر دولت در بخش اشتغال شهری، شهرضا ظرفیت بومگردی دارد

وی اضافه نمود: به ازای سرمایه گذاری هر 10 نفر برای یک نفر شغل ایجاد می گردد که در این راستا تعاون می تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال داشته باشد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان شهرضا به سیاست های دولت در بخش اشتغال اشاره و گفت: دولت در راستای ایجاد اشتغال و احیای آن در روستاها طرح توسعه روستایی را مطرح نموده است.

اعتبار 150 میلیون تومانی دولت برای ایجاد اشتغال شهری

وی گفت: به منظور پیشگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها دولت جهت اشتغالزایی، تسهیلات شش درصد در مدت پنج ساله به روستائیان تخصیص می دهد و به ازای هر نفر 100 میلیون تومان اعتبار می دهد.

اباذری با بیان این که جوانان نباید به فکر کار دولتی، صنعتی و خدماتی در شهرضا باشند، گفت: در بخش اشتغال شهری دولت تسهیلات فراگیر را ارائه نموده است که به ازای هر اشتغال 100 تا 150 میلیون تومان اعتبار می دهد.

بوم گردی در شهرضا فراگیر نیست

وی محور توسعه استان اصفهان را بخش گردشگری و بوم گردی بیان کرد و اضافه نمود: بوم گردی صنعت جدیدی است که هنوز در شهرضا فراگیر نشده و جوانان می توانند برای اشتغال وارد بخش های گردشگری و بوم گردی که ظرفیت آن در شهرضا و روستاها وجود دارد، شوند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان شهرضا ادامه داد: مزیت شرکت های تعاونی نظارت دولت بر آن هاست و در حال حاضر اتحادیه تعاونی مسکن شهرستان شهرضا با سرمایه بالای یک میلیارد تومان پروژه تعریف می نماید.

وی افزود: در شهرستان شهرضا 140 تعاونی با سرمایه در گردش بالای 9 میلیارد تومان وجود دارد که زمینه اشتغالزایی 893 نفر را در شهرضا فراهم نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تسهیلات فراگیر دولت در بخش اشتغال شهری، شهرضا ظرفیت بومگردی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات فراگیر دولت در بخش اشتغال شهری، شهرضا ظرفیت بومگردی دارد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید