صالحی امیری: لالوویچ در کنار کشتی ایران است و ایران را یکی از ارکان اصلی کشتی در دنیا می داند

صالحی امیری دیدار با رئیس اتحادیه جهانی کشتی را بسیار مثبت و تاثیرگذار ارزیابی کرد و از قول لالوویچ بر حمایت ویژه از کشتی ایران اطلاع داد.

صالحی امیری: لالوویچ در کنار کشتی ایران است و ایران را یکی از ارکان اصلی کشتی در دنیا می داند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در خصوص دیدار اخیرش با لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی که در محل اقامت هیئت ایرانی در لوزان برگزار گردید، گفت: نشست مثبت و تاثیر گذار بود؛ لالوویچ در این دیدار ضمن اعلام رضایت از همکاری نزدیک فدراسیون کشتی ایران با اتحادیه جهانی، کشتی ایران را یکی از ارکان اصلی این رشته در جهان معرفی کرد.

وی ادامه داد: در این دیدار که دیداری کاملا صمیمانه بود به خدمات ارزشمند رسول خادم ریاست فدراسیون کشتی ایران و همچنین ظرفیت این رشته در کشور و هواداران میلیونی آن اشاره و برخی محدودیت ها را نیز مطرح کردیم. وی به شرایط کشتی ایران کاملا اشراف دارد و حتی می توان گفت که او خود از علاقمندان کشتی ایران و همچنین کشتی ایرانی است.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در پاسخ به این سوال که بعد از این دیدار آیا همچنان دغدغه ای برای بروز حاشیه و مشکل برای کشتی ایران وجود دارد یا خیر؟ اینگونه پاسخ داد: واقعیت این است که خود لالوویچ هم بر پتانسیل و زمینه های مثبت موجود در کشتی ایران از استعدادهای نوجوان و پرشمار گرفته تا تماشاگران و علاقمندان میلیونی اشراف و شناخت کامل دارد؛ ضمن اینکه او در این نشست قول داد از بروز هر گونه مسئله ای که باعث ایجاد حاشیه برای این رشته در ایران می گردد جلوگیری کند. امیدواریم با ایجاد تعاملات هر چه بیشتر از این رشته ملی، بومی و ورزش اول کشورمان حمایت و حراست کنیم.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در انتها با اشاره به دعوتش از لالوویچ برای حضور در ایران گفت: امیدواریم این اتفاق با پیگیری فدراسیون کشتی هر چه سریعتر بوقوع بپیوندد تا با یک برنامه ریزی صحیح و اصولی بتوانیم ظرفیت های موجود را کاملا واضح و دقیق به ایشان نشان داده و روابط خوب این مجموعه با ورزش ایران را عمق ببخشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "صالحی امیری: لالوویچ در کنار کشتی ایران است و ایران را یکی از ارکان اصلی کشتی در دنیا می داند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی امیری: لالوویچ در کنار کشتی ایران است و ایران را یکی از ارکان اصلی کشتی در دنیا می داند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید