4000 واحد تولیدی مازندران آماده مبادلات با کشورهای همسایه هستند

به گزارش خبرنگاران، محمد محمدپور عمران عصر سه شنبه در نشست مدیر بنادر کشور آذربایجان در بندرامیراباد با مدیران و مسئولان استانی اضافه نمود: برای افزایش مبادلات کالا بین کشورهای مختلف حاشیه خزر با توجه به برنامه ریزی ها و رایزنی های انجام گردیده آماده ایم تا این مبادلات افزایش یابد.

4000 واحد تولیدی مازندران آماده مبادلات با کشورهای همسایه هستند

وی گفت: در کنار همه امکاناتی که برای توسعه مبادلات احتیاج است؛ باید تجار بیش از پیش به هم نزدیک شوند و علاوه براین، مازندران در واردات کالاها علاقمندی فراوانی به ارتباط با کشورهای حاشیه خزر دارد و محصولات فراوانی از مازندران قابلیت صادراتی دارد.

این مسئول گفت: در بخش صادرات محصولاتی همچون سیمان، قابلیت صادرات از طریق بندر و راه دریایی وجود دارد و امیدواریم زمینه صادرات محصولات کشاورزی با حفظ تازگی از این مسیر فراهم گردد.

محمدپور اضافه نمود: در بخش محصولات کشاورزی باید تدابیری در نگهداری و تخلیه و بارگیری اندیشیده گردد تا در این حوزه تجاری، تبادلات افزایش یابد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه استان مازندران بزرگترین مصرف کننده محصولات چوبی و خمیر کاغذ است؛ یادآور شد: مواد اولیه چوب و آهن قراضه مهمترین واردات مازندران است.

محمدپور عمران گفت: زمینه برای برگزاری نشست و بازدید تجار مازندران از باکو و بالعکس باید فراهم تا برای افزایش مبادلات تجاری کوشش و چاره اندیشی گردد.

مدیر کل گمرک مازندران هم در سخنانی در این نشست اضافه نمود: گمرک در سالهای اخیر گام های مهمی در ترخیص سریع کالا برداشته است.

علی یوسفی منش گفت: در نشستی که در جلفا برگزار گردید مقرر شد با توجه به خارج شدن بنادر و گمرکات از حالت سنتی و روی آوردن به روشهای نوین، کوشش گردد تا اسناد گمرکی توسط کشورها بصورت الکترونیکی مبادله گردد که اکنون این تبادلات الکترونیکی در حال اجرا و در ترخیص سریع کالا تاثیرگذار است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "4000 واحد تولیدی مازندران آماده مبادلات با کشورهای همسایه هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4000 واحد تولیدی مازندران آماده مبادلات با کشورهای همسایه هستند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید